Detail aktuality

víno měsíce leden

víno měsíce leden

Začátkem roku 2017 vám představujeme jako vína měsíce skvostná cuvée z vinařství Maison Brotte z prestižního Côtes du Rhône.  Bílé i červené cuvée Esprit Barville Côtes du Rhône zakoupíte celý Leden u nás ve vinotéce za akčních 160Kč. Stojí za to ochutnat!

S těmito novými cuvée přináší vinařství Maison Brotte celé své know-how v oblasti výroby prestižního Côtes du Rhône. Jeho kořeny se odráží v názvu vína „Barville“, historie jejich předků v Châteauneuf-du-Pape od roku 1880. Jde o skvělá vína, které ukazují charakter a eleganci, čímž jsou schopny konkurovat i notoricky známým producentům apelace Côtes du Rhône. Vína také vyjadřují poctu historické odrůdě, královně jižný Rhôny, odrůdě Grenache

Červené, ročník 2014:

Vinifikace: Udržované vinice. Ruční sběr na vrcholu zralosti, následovaný jemným drcením a poté tradičním kvašením v uzavřených betonových tancích. Fermentace probíhá při 28-30°C, dvakrát denně probíhá přečerpávání po dobu 15-20 dní, následované mícháním kalů. Po dokončení fermentace víno zraje 12 měsíců v dubových sudech a je lahvováno na podzim / zimu následujícího roku.

Barva je temně rubínová s lehkými odlesky. Vůně střední intenzity s vůní drobných peckovin a jemně pikantními tóny pepře a tymiánu. V chuti je hladké, hřející a elegantní. Připomíná divoké červené ovoce, třešně, lesní půdu a lékořici. Třísloviny jsou jemné a skvěle přesné.

Víno nejlépe vychutnáte podávané při teplotě 17°C. Skvěle se hodí k omeletě s houbami, telecímu či hovězímu steaku, klobásám nebo k dezertu z čokolády a třešní. Obsah alkoholu 13%.

 

Bílé, ročník 2015:

Vinifikace: Přímé, jemné lisování pneumatickým lisem. Usazování přes noc při 10°C. Fermentace probíhá v nerezových tancích při 16-18°C. Poté zraje 6 měsíců na kalu a je lahvované v průběhu března či dubna roku následujícím po sklizni.

Barva je světle žlutá se zelenkavými odlesky. Ve vůni nádech exotického ovoce, bílých květů a citrusových plodů. V chuti je kouzelně komplexní, připomínající broskve a meruňky. Toto víno se vyznačuje excelentní svěžestí a délkou v chuti.

Víno nejlépe vychutnáte podávané při teplotě 11°C. Skvěle se hodí jako aperitiv, ke grilovaným korýšům, pokrmům z kuřecího či k dezertům z kompotů nebo k meruňkovému koláči. Obsah alkoholu 13,5%.

O nás

Budamont Herink je náš nový projekt, který má za úkol sdružovat naši vinotéku, prodejnu nábytku a hospodu Stodolu. 

Budamont Herink je místo, kde si vyberete!

Sociální sítě

Kontakt

Hlavní 7
Herink 251 01, okr. Praha-východ 

Email: herink@budamont.cz
Tel: +420 317 070 632